Usytuowanie miasta, przemysł, a prognoza pogody warszawa

Meteorolodzy starają się codziennie pomóc nam w planowaniu najbliższego czasu. Dzięki nim wiemy, jak się ubrać, na jaką temperaturę się przygotować, czy wziąć parasolkę. Żeby móc określić nadchodzące zmiany pogodowe meteorolodzy muszą zwracać uwagę na wiele odmiennych kwestii. Jednak istnieją pewne sytuacje, w których warunki atmosferyczne mogą nieco ulec zmianie, pomimo, że pogoda zostanie prawidłowo przewidziana. W dużych aglomeracjach miejskich znaczenie mają czynniki niezależne od przyrody.

Uprzemysłowienie na wielką skalę sprawia, że do atmosfery emitowane są ogromne ilości dwutlenku węgla oraz innych substancji mających wpływ na ocieplenie się atmosfery. W związku z tym, wybierając się do centrum miasta powinniśmy wziąć pod uwagę fakt, że może tam być nieco cieplej, niż przewidziano. Spaliny samochodowe i kominy fabryk powodują podwyższenie się temperatury na terenach zagospodarowanych. Ponadto są to obszary, na których znajduje się wiele budynków, często wysokich. Stanowią one barierę dla wiatru. W ten sposób temperatura w centrum miast może być wyższa, niż w okolicach niezabudowanych.

Wychodząc z domu powinniśmy pamiętać także o tym, że prognoza pogody warszawa jest podawana z uwzględnieniem obszarów zacienionych. W słońcu będzie znacznie cieplej. Co więcej, pogoda Warszawa bywa zmienna w niektórych częściach miejscowości. Mają na to wpływ nie tylko wymienione wcześniej warunki przemysłowe, ale też fakt, iż odrębne dzielnice znajdują się na terenach inaczej ukształtowanych. Bliskość rzeki lub zmiany ukształtowania terenu mogą w pewnym stopniu zmieniać temperaturę określoną w prognozie.