Narciarstwo

Najpopularniejszym sportem zimowym „dla każdego” jest rzecz jasna narciarstwo. W tym przypadku granica wiekowa dla osób, które mogą zacząć swoją przygodę z dwiema deskami jest niezwykle szeroka. Zdarza się, że już kilkunastomiesięczne dzieci, które dopiero co nauczyły się stawiać pierwsze kroki, już zaczynają swoją przygodę z narciarstwem, naturalnie pod baczną opieką rodziców. Narciarstwo ma niezwykle wiele odmian.

Od spokojnego i stosunkowo wolnego zjazdu stokami narciarskimi, po ekstremalne zjazdy z wierzchołków gór. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Niestety obecnie w całej Europie narciarstwo uprawiane poza wyznaczonymi szlakami jest niedozwolone, głównie ze względu na bezpieczeństwo. Narciarstwo jest obecnie na tyle popularną dyscypliną, że niemal przez cały rok trwają szkolenia.

Nie trzeba chyba wspominać, że narciarstwo bardzo dobrze wpływa na tężyznę fizyczną i ma zbawienny wpływ na zdrowie, oczywiście nie licząc upadków, które zdarzają się często, szczególnie początkującym.