spa w górach

Jeśli ktoś jest zmęczony długimi spacerami, szusowaniem na nartach lub snowboardzie lub po prostu chce czegoś innego, większość ośrodków proponuje swoim gościom dodatkowe atrakcje.

Tak popularne określenie SPA w polskich realiach oznacza głównie uzdrowisko. A tych w naszym kraju nie brakuje. Relaksacyjne masaże, masaże wodne, kąpiele, sauna i wiele innych atrakcji dla ciała i umysłu. Oferty SPA są szczególnie popularne zaraz po zimie, gdy skóra i ciało są nieco uśpione.

W ofertach ośrodków znajdują się zarówno zabiegi specjalistyczne, które wykorzystują działanie nowoczesnych urządzeń i techniki, jak i seanse oparte na działaniu zaawansowanych kosmetyków. Nie wolno zapominać o zabiegach czysto praktycznych, czyli eliminacja tak zwanej „pomarańczowej skórki”, zabiegi ujędrniające skórę oraz poprawiające sylwetkę.

Po takich zabiegach lub po wyczerpujących wyczynach na stokach, warto zakończyć udany dzień jakimś rozgrzewającym i pokrzepiającym trunkiem, nie koniecznie z zerową zawartością alkoholu. Najpopularniejsze są naturalnie ziołowe herbatki, często podawane „z prądem”. Nie wypada nawet wspominać o pubach i klubach otwartych do późnych godzin nocnych w największych miastach. Niezwykle popularnym w okolicach Alpejskich jest drink o nazwie „bombard ino„. To prawdziwa rozgrzewająca bomba, której podstawa jest znany w Polsce ajerkoniak.