Nurkowanie zimą

AUTOMATY NURKOWE SERWIS I OBSŁUGA.

Automaty oddechowe to pewien z kluczowych elementów systemu podtrzymania życia w trakcie nurkowania. W sytuacji automatów nie ma miejsca na oszczędności lub półśrodki.

Możemy nurkować w starym skafandrze, popękanej piance, z latarką która ma teraz sporo za sobą oraz nie świeci podobnie jak najnowsze modele. W razie automatów oddechowych nie ma tymczasem pola na oszczędności. Po wodą za każdym razem przynajmniej dwa na głowę muszą być 100% sprawne oraz gotowe do użycia.

Z tej przyczyny bardzo duże znaczenie ma cykliczne wykonywanie przeglądów, mycie jak też wymiana części serwisowych. Odnosi się to również pierwszego jak oraz drugiego stopnia. Automaty oddechowe słynnych producentów mają wieczystą zapewnienie pod warunkiem realizowania okresowych przeglądów. Faktycznie tych przed chwilą wspomnianych konstrukcja nie jest zawikłana, stosowane części oraz komponenty są wysokiej jakości.

Przy posiadaniu odpowiedniej wiadomości jak również instrumentów serwis automatów możemy wyprodukować w swym osobistym zakresie. Nie to jest naprawdę zawikłana operacja jednak wymaga określonego doświadczenia oraz wprawy. W gruncie rzeczy od sprawnego działania automatów zależy nasze bezpieczeństwo pod wodą. Dla ludzi, którzy nie mają czasu czy ochoty na zgłębianie tajników serwisowych czy kompletowania instrumentów, pomimo to pragną spokojnie nurkować polecamy serwis automatów w autoryzowanym punkcie.

Przy założeniu, iż nie popełniamy kardynalnych kiksów eksploatacyjnych oraz nie narazimy delikatnych części automatów na urazy maszynowe mamy opcję zaryzykować twierdzenie, iż są to zwykle wyroby wieczne. W związku z tym mocno bardziej ważne jest w którym są stanie oraz czy też części zużywające się były wymienione a mnie znaczące w którym są wieku oraz po ilu nurkowaniach. Przy posiadaniu:

odpowiedniej wiedzy oraz zmysłu technicznego,

zestawu narzędzi,

zestawu serwisowego,

myjki ultradźwiękowej,

odpowiedniej ilości czasu

Kwoty tej kategorii usługi nie są porażające: koszt serwisu pierwszego stopnia to około 150-200 zł, koszt serwisu drugiego stopnia to około 100 zł. Podsumowując jeśli stać cię na wypłynięcie łodzią na nabicie butli na Heli oraz wypłynięcie na Zatokę to nie będzie też problemu z odnalezieniem środków na regularny serwis automatów. Na tym oszczędzać nie warto.

Częstotliwość robienia serwisów uzależniona jest od:

intensywności użytkowania,

czystości wody w której nurkujemy oraz gazów którymi oddychamy,

warunków przechowywania.

ogólnie od warunków pracy.

Automaty nurkowe użytkowane komercyjnie w szkółkach nurkowych czy do prac podwodnych dopominają się większej uwagi. Automaty w, noszone w pudełku z wytłoczką, za każdym razem płukane po nurkowaniu, suszone i używane nieszczególnie często serwisować przystoi bardziej z powodu na upływ czasu i starzenie materiałów, uszczelek - wszelako też zapomnieć o tym nie mamy opcję.

Czystość wody w jakiej pracują automaty ma wpływ przede wszystkim na wykorzystanie części eksploatacyjnych drugiego stopnia kompletu oddechowego. Natomiast wielkie zasolenie niekorzystnie ma wpływ na wszystkie części i pierwszego i drugiego stopnia. Automaty użytkowane w niezwykle słonej wodzie trzeba po nurkowaniu płukać w słodkiej wodzie i dopiero po tym zabiegu suszyć. Osady soli mogą być przyczyną korozji , a oprócz tego zamarzania.

Trudności mają sposobność także wywołać zanieczyszczenia w czynniku oddechowym. Na wytrzymałość automatów i częstotliwość z którą powinno się zmieniać części serwisowe ma temperatura przechowywania. Długotrwałe wystawianie na nasłonecznienie też wysokie temperatury działa niekorzystnie i przyspiesza starzenie elementów gumowych. Suszenie warto wykonywać w ciepłym pomieszczeniu lecz nie na słońcu i nie na gorącym kaloryferze.